160415

Aktuell Startlita

Classic Offshore Summer Meet

Herräng 4 Juni

Kalendarium 2016

4-13/3 Allt för Sjön (Älvsjö)

21/5 ÖRK-Avrostning (Öregrund)

28/5 ÖRK-Open (Öregrund)

4/6 Summer Meet (Herräng)

18/6 Gräddö Marina Offshore (Gräddö)

6/8 Roslagsloppet (Norrtälje-Öregrund)

18-20/8 Nynäs Offshore (Nynäshamn)

3/9 Saltsjöloppet (Dyvik, Åkersberga)

20/11 Höstträffen (Östhammar)

Startlista
Nr Förare Navigatör Båt Motor HK
  Start 1     12:00 -75 hk      
E-363 Stefan Matton Anders Nordgren Argo 16 Carniti Sport 65
D-93 Arne Jansson Krister Gustafsson Gambler 45 Johnson Stinger 75
1970 Björn Söderholm  Tommy Rindevall Venjan Offshore 3 Archimedes Penta 550 Sport 55
97 Micke Matton Ludvig Matton Okänd Johnson Stinger  75
231 Lars-Åke Lager Marie Lager Weedo GT Evinrude Hustler 75
1-38 Micke Hamrén   Weedo GT Yamaha  70
1-141 Micke Kolm Robban Jonsson Weedo GT Evinrude  60
810 Gunnar Jansson   Joker Ess 16 Evinrude Sprint 75
1180 Jan Runberg   Argocat 15 Evinrude 75
9 Thomas Rosen Ira & Tora Rosen Argo 17 Johnson 70
  Start 2   ca   12:10   75-150 hk      
2-191 Kjell Sjölander  Pierre Andersson  Aero 18 Yamaha  90
2-652 Jan Söderholm  Alexander Schönberg Semo Cobra 17 Mercury  90
31 Hans Gustafsson  Tilda Gustafsson  Ikeline 18 Mercury  80
H-76 Petter Fernholm Thor Fernholm Smiler 500 Mercury  85
444 Tom Sellerholm Johan Mellström Frode´19 Mercury 85
A-891 Christoffer Boqvist Robin Boqvist Hotshot 21 Evinrude 115
2-111 Claes-Göran Skareson K.Jansson/R.Sundberg Smuggler 18 Mercury  115
  Start 3   ca   12:20   150 hk-      
3-151 Lars Ruthman Nicklas Brömster Frode´21 Mercury XR 4 150
3-64 Gustaf Thulin Oscar & Johan Thulin Gilbert21 Volvo Penta 160
3-182 Mats Persson   Gilbert 21 Volvo 200
  Tony Levin Thomas Svensson Bass 22 Mercury 150
3-200 Ingvar Niemi Malin Niemi Kulla 21 Mercury 175
3-155 Göran Hillman Katharina Hillman Aero 21 Evinrude 150
4-234 Robert Liljefors   Manta 20 GT Rover V8 200
3-1480 Jojje Johansson Annika Roos Lustcat 22 Johnson 150
1 Johnny Jansson  Peter Ericsson  Hydrolift Sportcat 22 Mariner 200
69 Folke Eriksson Björn Jansson Phantom 21 Mercury 250
3-161 Bo Heimer  Carin Ringmar  Frode´21 Mercury  150
3-57 Magnus Sjölander Nicolina Sjölander Hydrolift 22 Mercury 150
3 -11 Stefan Säfström  Christer Strömstedt Semo Cobra 17 OMC 150
  Hans Strandman  Per Lilliehök  Argo 19 Evinrude  235